امروز: پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

آدرس دفتر مرکزی: لوتون، بریتانیا

تلفن: -

وبسایت: www.easyjet.com 


 درباره هواپیمایی ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت متعلق به کشور انگلیس است و برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ توسط سر استلیوس هاجی ایانو تاسیس شد. سیاست این شرکت در طول سال های آغازین فعالیتش بدین گونه بود که از طریق خریداری و ادغام خطوط هوایی کم هزینه، به سرعت پیشرفت کرد و توسعه یافت. امرزوه این شرکت دارای ۲۳ آشیانه ی پرواز در سراسر اروپا است که بزرگ ترین فرودگاه مرکزی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه گاتویک لندن است. شرکت ایزی جت با دارا بودن بیش از ۲۰۰ فروند هواپیما که بیشترشان شامل مدل ایر باس ۳۲۰(Air bus) می باشد. این شرکت در سال بیش از ۵۰ میلیون مسافر را جا به جا می کند. در واقع این گونه بگوییم بهتر است؛ شرکت هواپیمایی ایزی جت در سال بیش از ۶۰۰ مسیر در ۳۲ کشور جهان در پرواز های بین المللی جا به جا می کند که ۱۳۴ مقصد آن شامل نقاط مختلف در قاره ی اروپا و آفریقا است. تمامی این پرواز ها، از نوع ارزان قیمت هستند و به همین خاطر است که این شرکت هواپیمایی در مدتی کم پیشرفتی چشمگیر کرد.

ایزی جت بعد از شرکت رایان ایر(Ryanair)، دومین شبکه حمل و نقل ارزان در قاره ی اروپا است. وقتی می گوییم ایزی جت یکی از ارزان ترین و پر طرفدار تربن خطوط هوایی جهان است، منظورمان دقیقا این مطلب است که گاهی اوقات قیمت های بلیط هواپیماهای ایزی جت آن قدر پایین می آید که از قیمت بلیط قطار هم کمتر و ارزان تر می شود. اما این که این شرکت بلیط های ارزان قیمت ارائه می کند به این معنا نیست که خدمات خوبی ندارد، اتفاقا این شرکت خدمات حین پرواز مناسب و خوبی را ارائه می دهد. از ویژگی های بسیار خوب این خطوط هواپیمایی این است که مهمانداران این شرکت همگی آموزش دیده وبا توانایی صحبت به زبان های مختلف می باشند. از اهداف این شرکت درابتدا این بود که حمل و نقل با هواپیما را ساده تر و ارزان تر کنند.

 

این شرکت در هواپیما های خود مجهز به آخرین تکنولوژی فرآورده های تکنولوژی و صرفه جویی در سوخت می باشد. در سطور بالاتر گفتیم که این شرکت برنده ی عنوان آرام ترین هواپیمایی شده است. این مسابقه به همکاری شهرداری پراگ، توسط فرودگاه پراگ سازمان دهی می شود. این جایزه ی زیبا که به شکل یک پرستوی شیشه ای است، امسال به ایزی جت تعلق گرفت. این برای سومین بار است که این شرکت جایزه را برنده می شود. پارامترهای این مسابقه عبارتند از: پیوستگی مسیر پرواز، ظرفیت قابل استفاده هواپیما، ظرفیت بار و صدای هواپیما در هنگام ورود و خروج. این مسابقه در زمان ترافیک هوایی یعنی از ۱ می تا ۳۱ اکتبر برگزار می شود.

کد یاتا: U2

کد ایکائو: EZY


 قوانین و مقررات

شما می توانید صندلی خود را انتخاب کنید و تنها ما به التفاوت کمی پرداخت کنید. برای انتخاب صندلی ۳ گزینه پیش رو دارید: صندلی های استاندارد که با کارت های فلکسی و جت پلاس می توایند ازاین صندلی ها استفاده کنید. شما با انتخاب صندلی استاندارد نیز می توانید انتخاب کنید که به پنجره می خوایهد نزدیک باشید و یا در میانه ی راهرو بنشینید. صندلی های جلو ی هواپیما را ز ردیف ۲ تا ۶ می باشند و می توانید یک کیف و یا کیسه ی کوچک را با خود حمل کنید. صندلی های عقب هم تمام مزایای عادی هواپیما را دارا است.

برای پرواز با کودکان و نوزادان، هواپیمایی ایزی جت شرایط ویژه ای را برای سفر به وجود اورده است. اگر کودکتان زیر ۵ سال است، شما می توانید از صندلی مسافرتی رایگان، کابین مخصوص برای شست و شو،زیر انداز یک بار مصرف را دریافت نمایید. هزینه های این امانات که برای کودکان در نظر گرفته شده است ،به نسبت خدماتی که دریافت می دارید، بسیار کم و مناسب است.

با استفاده از سیستم چک این آن لاین می توانید برنامه ی پرواز خود را حتی از طریق تلفن همراه و یا وب سایت مدیریت کنید. در واقع شما از زمان خرید بلیط خود می توانید بین ۳۰ روز و تا ۲ ساعت قبل از پرواز خود، تغیییرات لازم و یا هماهنگی های مورد نظر را انجام دهید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی