امروز: پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

آدرس: فرودگاه بازل-مولوز-فرایبورگ اروپا ، بازل، سوئیس

تلفن: -

وبسایت: www.swiss.com 


 درباره هواپیمایی سوئیس

سوئیس اینترنشنال ایر لاینز در سال ۱۹۳۱ در سوئیس تاسیس شد اما در روز ۳۱ مارس سال ۲۰۰۲ در پی ورشکستگی این شرکت، طرح تبدیل این شرکت به سوئیس اینترنشنال مطرح و اجرا شد. در واقع می توانیم بگوییم که شرکت سوئیس اینترنشنال ایر لاینز در سال ۲۰۰۲ مجددا تاسیس شده است. شرکت جدید ابتدا توسط سرمایه گذاران نهادی و دولتی، کنفدراسیون سوئیس و دیگر شرکت ها و منابع دیگر مورد حمایت و سرمایه گذاری قرار گرفت. پس از فراز و نشیب های بسیاری که در این زمان برای سوئیس اینترنشنال وجود داشت بالاخره در ۲۲ مارس سال ۲۰۰۵ این شرکت به یکی از زیر مجموعه های شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تبدیل شد. در حال حاضر شرکت هواپیمایی سوئیس اینترنشنال تحت نظر استار الاینس و شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان فعالیت می کند. شرکت هواپیمایی سوئیس اینتر نشنال برای پرواز های خود از برنامه پروازی Miles & More لوفت هانزا استفاده می کند.

در حال حاضر این شرکت هواپیمایی از شهر های زوریخ، ژنو و بازل به مقصد شهر های مختلفی در قاره ی اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آسیا و آفریقا پرواز های مستقیم انجام می دهد. البته قابل ذکر است که بیشتر پرواز های این شرکت از طریق فرودگاه زوریخ انجام می پذیرد. در حال حاضر این شرکت هواپیمایی به مقصد بیش از ۱۱۰ کشور جهان و به بیش از ۵۰ نقطه ی مختلف پرواز دارد. فرودگاه های مرکزی این شرکت هواپیمایی عبارتند از: فرودگاه بازل، مولوز و فرایبورگ اروپا. طبق آخرین آماری که از ناوگان این شرکت هواپیمایی منتشر شده است، این شرکت دارای ۱۰۶ فروند هواپیمای مسافر بری می باشد. سوئیس اینترنشنال ناوگان هواپیمایی نسبتا جوانی دارد. این هواپیماها متشکل از هواپیماهای پهن‌پیکر ایرباس A ۳۳۰-۳۰۰ و A۳۴۰-۳۰۰ است که برای پروازهای طولانی مدت بسیار مناسب هستند. دفتر مرکزی سوئیس اینتر نشنال در شهر بازل قرار گرفته است.

کد یاتا: LX

کد ایکائو: SWR


ناوگان

هواپیمای ایر باس A330-300

هواپیمای ایر باس A340-300

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER

هواپیمای ایر باس A319

هواپیمای ایر باس A320

هواپیمای ایر باس A321

هواپیمای بومبرایدر CS100

هواپیمای امبریر ۱۹۰ E90

هواپیمای بومبرایدر CS300


 کلاس های پروازی

کلاس اکونومی: شرکت هواپیمایی سوئیس اینترنشنال سعی کرده است تا در این کلاس پروازی راحتی و آسایش را برای مسافران در تمامی زمینه های مختلف در پرواز پدید آورد. شاخص ترین امکانات مسافران این ایر لاین در هنگام پرواز عبارتند از: صندلی های راحت که دارای امکاناتی همچون پشت گردنی های راحت برای خواب و یا استراحت در طول سفر را دارا هستند، غذایی که مطابق با سلیقه ی شماست؛ حال گوشتخوار هستید و یا گیاه خوار فرقی ندارد می توانید در هنگام خرید و یا رزرو بلیط خود متناسب با سلیقه و ذائقه ی خود از منوی پذیرایی این شرکت انتخاب کنید و پیشاپیش سفارش دهید، مانیتورهای شخصی که در صندلی هر مسافری وجود دارد، جایگاه مخصوص برای گذاشتن کیف و یا وسایل شخصی مسافران از جمله ی آن ها می باشد.

کلاس بیزینسی: شرکت هواپیمایی سوئیس خدمات و امکانات این پرواز را در سایت خود این گونه در ابتدا توصیف می کند که: خدمات و پذیرایی و راحتی متفاوتی را در کلاس بیزینسی سوئیس اینترنشنال با ما تجربه کنید. حقیقت این است که در سال های متمادی بسیاری از مسافران رای به کیفیت خدمات در کلاس بیزینسی داده اند و از این نظر می توان گفت که بهترین بیزینس کلاس اروپایی است. صندلی های کلاس بیزنسی برای شما محیطی مخصوص برای کار نیز در نظر گرفته است. همچنین صندلی شما امکان انعطاف دارد و می توانید آن را به تخت خواب تبدیل کنید. دراین کلاس پروازی منویی با غذاهای متنوع در اختیار شما قرار می گیرد. مانیتور شخصی با امکانات پورت ورودی و خروجی از دیگر امکانات صندلی های این کلاس پروازی است. همچنین شما می توایند ۲ ساک دستی ۸ کیلویی در کابین پرواز و ۲ چمدان ۳۲ کیلوگرمی با خود داشته باشید.

فرست کلاس: این کلاس پروازی با کمترین قیمت در میان ایرلاین های اروپایی برای مسافران وجود دارد. معمولا هواپیماهای ایرباس A330-A340 برای فرست کلاس مورد استفاده قرار می گیرند. راحتی، امکانات ویژه ای همچون منوی غذای متفاوت، پذیرای متفاوت، کابین های شخصی و ویژه و ….، تنها گوشه ای از امکانات فرست کلاس سوئیس اینتر نشنال است. مسافرانی که در مسیرهای استکهلم، گوتنبرگ، اوسلو و کوپنهاگ پرواز داشته باشند می توانند از لیموزین های این شرکت که در فرودگاه قرار گرفته اند، برای رفت و آمد از فرودگاه استفاده کنند.


 

گالری تصاویر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی