امروز: پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

آدرس دفتر مرکزی: سیاتل، واشینگتن، واشینگتن، آمریکا

هاب: فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، فرودگاه بین‌المللی سیاتل-تاکوما

تلفن: 0751-244-001206

وبسایت: www.alaskaair.com   


 درباره هواپیمایی آلاسکا ایرلاینز

 

آلاسکا ایرلاینز، (به انگلیسی: Alaska Airlines) شرکت هواپیمایی آمریکایی است، که ریشه‌های تاسیس آن، به سال ۱۹۳۲ بازمی‌گردد، که لینیوس مک‌گی اقدام به راه‌اندازی شرکت مک‌گی ایرلاینز نمود. این شرکت در طول دهه نخست فعالیتش، از طریق فرایند تملیک و ادغام، توسعه یافت، که این ادغام‌ها سرانجام در سال ۱۹۴۴ به نغییر نام آن به آلاسکا ایرلاینز انجامید.

شرکت هواپیمایی آلاسکا در حال حاضر روزانه به ۹۵ مقصد، در سرزمین اصلی ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک پروازهای مستقیم دارد. این شرکت هم‌اکنون در رتبه ۱۷ از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر سیاتل، واشینگتن قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، فرودگاه بین‌المللی پورتلند، فرودگاه بین‌المللی تد استیونز انکوریج و با مرکزیت فرودگاه بین‌المللی سیتل-تاکوما، قطب‌های این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آیند.

گروه آلاسکا ایر مالک اصلی این شرکت می‌باشد. آلاسکا ایرلاینز از معدود خطوط هواپیمایی است، که عضو هیچکدام از اتحادهای شرکت‌های هواپیمایی نمی‌باشد. این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۱۳۴ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد.


 قطب ها
فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس
فرودگاه بین‌المللی پورتلند
فرودگاه بین‌المللی سیتل-تاکوما
فرودگاه بین‌المللی تد استیونز انکوریج

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی