امروز: پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

آدرس دفتر مرکزی: فورت وورث، تگزاس، تگزاس، آمریکا

تلفن: -

وبسایت: www.aa.com 


 درباره هواپیمایی امریکن ایرلاینز

امریکن ایرلاینز، (به انگلیسی: American Airlines) شرکت هواپیمایی آمریکایی است که به‌عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان، بر پایه شمار انتقال مسافر شناخته می‌شود، همچنین پس از لوفت‌هانزا، در رتبه دوم از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان، بر پایه میزان درآمد سالیانه، به‌شمار می‌آید.

این شرکت در سال ۱۹۳۰ با نام امریکن ایرویز فعالیتش را آغاز نمود و تا سال ۲۰۱۱ به‌عنوان زیرمجموعه شرکت ای‌ام‌آر کورپوریشن فعالیت می‌کرد و در ماه نوامبر این سال، ای‌ام‌آر کورپوریشن اعلام ورشکستگی نمود. سپس در ماه فوریه ۲۰۱۳ امریکن ایرلاینز با یو اس ایرویز ادغام شدند.

امریکن ایرلاینز در حال حاضر روزانه به ۲۷۳ مقصد، واقع در آمریکای شمالی، اروپا، اقیانوسیه، کارائیب و آمریکای جنوبی پروازهای مستقیم دارد.

شرکت امریکن ایرلاینز در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۹۳٫۷ میلیون مسافر را منتقل نموده‌است، که از این لحاظ یک رکود در تاریخ خطوط هواپیمایی به‌حساب می‌آید.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر فورت وورث، تگزاس قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث، فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی، فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، فرودگاه بین‌المللی میامی و فرودگاه بین‌المللی اوهر شیکاگو، قطب‌های این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آیند. این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۶۳۱ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد.


 قطب ها
فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث
فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی
فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس
فرودگاه بین‌المللی میامی
فرودگاه بین‌المللی اوهر شیکاگو

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی