امروز: شنبه 12 فروردین 1402 | Saturday 1 April 2023

آدرس دفتر مرکزی: شوخات، اتریش
هاب: فرودگاه بین‌المللی وین

تلفن: 0043517661061

وبسایت: www.austrian.com 


 درباره هواپیمایی آسترین ایرلاینز

هواپیمایی آسترین ایرلاینز با کد یاتا OS و کد ایکائو AUA که گاهی به اختصار آسترین نامیده می شود، شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور اتریش است. در سال ۱۹۵۷ دو شرکت هواپیمایی آستریا ایر و آسترین ایرویز با یکدیگر ادغام شدند و هواپیمایی آسترین ایرلاینز را به وجود آوردند. در سال ۲۰۰۸ دولت اتریش این ایرلاین را در معرض فروش قرار داد، در آخر شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا این شرکت را خریداری کرد و در حال حاضر آسترین ایرلاینز تحت نظارت و سرپرستی لوفت هانزا فعالیت می کند. دفتر مرکزی آسترین ایرلاینز در شهر شوخات (Schwechat) اتریش قرار دارد و فرودگاه بین المللی وین قطب اصلی این هواپیمایی به شمار می رود.

کد یاتا:OS

کد ایکائو: AUA

شرکت مادر: لوفت هانزا


قوانین و مقررات

مسافران آسترین ایرلاینز بسته به نوع کلاس پروازی میزان مشخصی از بار را می توانند با خود حمل کنند. در صورتی که وزن بار بیشتر از حد مجاز باشد مشمول جریمه اضافه بار خواهید شد. حمل کلیه اقلام و کالاهایی که به جان و مال مسافران و خدمه هواپیما آسیب برساند ممنوع است. ورود مایعات قابل اشتعال، کپسول آتش نشانی، مواد منفجره و آتش بازی، گازولین، نفت و ..، اسپری های دفاع شخصی، مواد اکسیدکننده و اکسید شونده، مواد رادیواکتیو، مایعات اسیدی و خورنده مثل سرکه و آبلیمو و .. به داخل هواپیما ممنوع است.

ورود مایعات چسبنده مثل عسل، مربا و .. به داخل کابین هواپیما با محدودیت هایی همراه است و می بایست در بسته بندی صحیح قرار داشته باشند و وزنشان کمتر از ۱۰۰ گرم باشد. در صورتی که وزن این اقلام بیش از این میزان باشد به قسمت بار منتقل خواهند شد.

همچنین محصولات بهداشتی که در تیوب قرار دارند، مثل خمیردندان و خمیر ریش، لوازم آرایشی، لوسیون، شامپو، کرم و مانند آن نیز نباید وزنی بیشتر از ۱۰۰ گرم داشته باشند.


کلاس های پروازی

هواپیمایی آسترین ایرلاینز در دو کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy) و تجاری یا بیزنس کلاس (Business) به ارائه خدمات می پردازد. کلاس اکونومی به سه گروه پرواز کوتاه و متوسط، پرواز طولانی و پریمیوم اکونومی تقسیم می شود. پرواز بیزنس کلاس نیز در دو نوع پرواز کوتاه و متوسط و پرواز طولانی به مسافران ارائه می شود.


ناوگان 

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز در حال حاضر ۸۳ فروند هواپیما در اختیار دارد. این هواپیماها بسته به مسافت و نوع مقصد متفاوت هستند. پروازهای آسترین به سه گروه پروازهای طولانی، کوتاه و متوسط تقسیم می شوند و ناوگان هوایی در مورد هرکدام متفاوت است.

ناوگان هوایی در پروازهای طولانی

بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ ای آر
بوئینگ ۷۶۷-۳۰۰ ای آر

ناوگان هوایی در پروازهای کوتاه و متوسط

ایرباس ۳۲۱-۲۱۱
ایرباس ۳۲۱-۱۱۱
ایرباس ۳۲۰-۲۰۰
ایرباس ۳۱۹-۱۱۱
امبرر Embraer 195
بومباردیر Bombardier Q400
فوکر Fokker 100


 مقاصد پروازی

آسترین ایرلاینز در حال حاضر به ۱۳۰ فرودگاه در سرتاسر دنیا پرواز مستقیم دارد. این پروازها به کشورهای مختلف در قاره اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای شمالی و کارائیب انجام می شود. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم آسترین ایرلاینز در ایران نیز فعال است و پروازهای مستقیمی به مقصد تهران، شیراز و اصفهان انجام می دهد.


 پذیرایی و خدمات

در پروازهای اکونومی و بیزنس کلاس مسافران می توانند از سرویس ویژه غذای آسترین ایرلاینز به نام منوی DO & CO لذت ببرند. در این سرویس مسافران قادر خواهند بود از بین ۹ غذای متنوع یکی را به دلخواه انتخاب کنند. زمانی که بلیط هواپیمای خود را خریداری می کنید تا ۲۴ ساعت قبل از زمان پرواز می توانید غذای خود را انتخاب و رزرو کنید. منوی متنوع آسترین ایرلاینز شامل شنیستل مخصوص وینی، آشپزی اتریشی، بین المللی، ژاپنی و … خواهد بود. در پروازهای داخل اروپا که کمتر از این میزان طول می کشند با انواع نوشیدنی گرم و سرد از مسافران پذیرایی می شود. به طور معمول مسافران پرواز اکونومی برای استفاده از این سرویس حدود ۱۵ یورو باید بپردازند، اما استفاده از این سرویس برای مسافران بیزنس کلاس رایگان است.

در سال ۲۰۱۳ کلیه ناوگان پروازهای طولانی مدت آسترین نوسازی شدند. در حال حاضر بوئینگ ۷۷۷ و بویئنگ ۷۶۷ با طراحی کابین جدید در این نوع پروازها فعالیت می کنند. صندلی های انعطاف پذیر آسترین ایرلاینز امکان سفری راحت و آسوده را برای مسافران فراهم می کند. مسافران می توانند برای سرگرم شدن از میان بیش از ۵۰۰ ساعت فیلم، مستند، موسیقی و .. به دلخواه خود انتخاب کنند و آن ها را در مونیتور ۹ اینچ روبروی خود تماشا کنند. در تمام پروازها با اسنک و نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود. در مورد غذا نیز مسافران می توانند از قبل، از میان طیف متنوع غذاهای آسترین به دلخواه خود انتخاب کنند. امکان انتخاب انواع غذای رژیمی، گیاهی، دیابتی، بدون گلوتن، غذای مخصوص کودک، بدون کالری و کلسترول و … برای مسافران آسترین وجود دارد. برای انتخاب نوع غذا هم می توانید از طریق آژانس هواپیمایی صادرکننده بلیط اقدام کنید و هم شخصا به سایت Austrian.com مراجعه کنید.

 در پرواز بیزنس یا تجاری آسترین ایرلاینز مسافران می توانند از مزایای بیشتری بهره مند باشند. این سرویس ها شامل میزان بار مجاز بیشتر، وزن کیف دستی بیشتر، دسترسی به سالن استراحت بیزنس کلاس و … می شود. در پروازهای بیزنس کلاس برای راحتی و رفاه بیشتر مسافران صندلی ها به صورت یکی در میان فروخته می شود. بنابراین صندلی کناری شما همیشه خالی خواهد بود. در این نوع پرواز نیز مسافران می توانند از منوی Do & Co به دلخواه انتخاب کنند. همچنین امکان انتخاب غذاهای خاص نیز در این نوع پرواز وجود دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی