امروز: پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

آدرس: -

هاب: فرودگاه هانه‌دا، فرودگاه بین‌المللی ناریتا، فرودگاه بین‌المللی کانزای، فرودگاه بین‌المللی اوساکا

تلفن: -

وبسایت: www.ana.co.jp 


 درباره هواپیمایی آل نیپون ایرویز

شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز ژاپن All Nippon Airways را به زبان زاپنی به این صورت 全日本空輸株式会社 نوشته می شود و زِن نیپو کویو خوانده می شود به صورت اختصاری به آن آنا (ANA) می گویند. این شرکت در سال ۱۹۵۲ میلادی در منطقه ی شیئودومه و در میناتوی شهر توکیو تاسیس شد.

این شرکت را می توان بدون در نظر گرفتن شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز یا همن جال، به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی کشور ژاپن می باشد. این شرکت در حال حاضر دارای بیش از ۳۰۰ هواپیمای مسافربری و باربری در ناوگان خود است.

فرودگاه مرکزی و قطب اصلی شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز ژاپن، فرودگاه بین المللی هاندا توکیو (Haneda Airport) و فرودگاه بین المللی ناریتا توکیو (Narita International Airport) و فرودگاه بین المللی کانزای (Kansai International Airport) می باشند. شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز ژاپن در حال حاظر به بیش از ۷۳ مقصد مختلف در قاره های آسیا و اروپا و آمریکا پرواز های مسافربری و باربری برنامه ریزی شده انجام می دهد.

جالب است بدانید که شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز، اولین شرکت هوایی در جهان بود که پیشرفته ‌ترین هواپیمای شرکت هواپیماسازی بوئینگ یعنی مدل ۷۸۷ را به کار گرفت. سهام شرکت شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز در بازارهای بزرگ بورس توکیو و بورس لندن معامله می ‌شود.

این شرکت از سال ۱۹۹۹ میلادی یکی از اعضای اتحادیه ی بزرگ هوایی استار الاینس به‌ شمار می رود. شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز در حال خحاضر نیز اسپانسر رسمی فدراسیون فوتبال ژاپن و در پی آن، تیم ملی فوتبال ژاپن نیز می‌ باشد.

در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر worldairlineawards که رده‌ بندی‌های شرکت‌ های هوایی در جهان را انجام می‌ دهد، شرکت هوایی آل نیپون ایر ویز را شایسته ی رده ی ۵ بهترین خطوط هوایی برتر سال انتخاب نمود. این شرکت هواپیمایی از مارس سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۲۰ هزار کارمند را در خود دارد.

در ماه مه سال ۲۰۱۰، بر اساس آمار ارائه شده کل ترافیک هوایی و مسافرتی شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز با افزایشی نزدیک به ۸ درصد در ارائه ی خدمات بین المللی آن هم در ۵ ماه اول سال ۲۰۱۰ و در نهایت با افزایش ۲۲ درصدی در پایان سال مذکور، تعداد مسافرین ایرلاین خود را نزدیک به ۲٫۵ میلیون نفر نسبت به تعداد قبلی افزایش داد. این شرکت هواپیمای علاوه بر اسپانسری فدراسیون و تیم ملی فوتبال ژاپن به فدراسیون و دیگر تشکیلات معمولا ورزشی جهان از سوی دیگر کشورهای جهان نیز خدمات متناسب با سرویس هایش ارائه می دهد.

ازدیگر فعالیت های این شرکت، پروازهای خدماتی بالگردهای منطقه ای، ایر دو (Air Do) که یک شرکت تابعه ی آل نیپون ایرلاینز است و پروازهای ارزان قیمت برای این شرکت انجام می دهد، پروازهای کارگو، سرمایه گذاری مشترک در بسیاری از شرکت های ژاپنی و بین المللی… و دیگر فعالیت های مربوط در زمره ی هوایی را شامل می گردد.

این که شرکت هواپیمایی در ۲۶ دسامبر سال ۱۹۵۲ تاسیس شد ولی با توجه به شرایط پیش رو، در ۲۰ ژانویه ی سال ۱۹۵۴ شروع اولین سرویس های باری و مسافربری این شرکت هواپیمایی بود. در سال ۱۹۵۷ بود که شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز تصمیم گرفت تا مسیرهای خود را از جنوب ژاپن تا کاگوشیما گسترش دهد.

این شرکت هواپییمایی به منظور گرفتن قدرت بیشتر و همچنین سرمایه ی بیشتر، در مارس سال ۱۹۵۸ با شرکت هواپیمایی شرق دور ادغام شد. در نتیجه این دو شرکت ترکیبی با مجموع سرمایه ی ۶۰۰ میلیون ین سرمایه، بزرگ ترین و البته قدرتمندترین شرکت خصوصی هواپیمایی ژاپن را به وجود آوردند.

پس از این کار شرکت هواپیمایی آل نیپون در سال ۱۹۶۰ بود که رشد بسیاری نمود. از بین سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۱ بود که این شرکت قدرتمند جدید، هم ناوگان هوایی خود را بسیار گسترش داد و هم اولین برگه ی سهام بوورس اوراق بهادار خود را در بازارهای سهام توکیو و اوزاکا عرضه نمود. این شرکت در ادامه ی سال های فعالیت خود، در سال ۲۰۰۷ میلادی بود که شرکت هواپیمای آل نیپون برنده ی بهترین خطوط هوایی سال جهان شد.

در سال ۲۰۰۹ این شرکت پرواز آزمایشی به نام پرواز المپیک را انجام داد و مورد تشویق هوادارانش قرار گرفت. این شرکت را به عنوان الهام بخشی از ژاپن نیز یاد می کنند. در جولای سال ۲۰۰۱ بود که ایر آسیا و آل نیپون با یکدیگر توافق کردند که که یک شرکت کم هزینه و ارزان قیمت هواپیمایی به نام ایرآسیا ژاپن (Air Asia Japan) را تاسیس نمایند و قطب اصلی آن نیز فرودگاه ناریتا توکیو باشد. سهام شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز از این شرکت، ۵۱ درصد است.

البته این شرکت تا زمانی که شرکت هواپیمایی ایرآسیا در سال ۲۰۱۳ از سهام آن خارج نشده بود وجود داشت و بعد از آن با نام وانیل ایر به ارائه ی خدمات پرداخت. در مارس ۲۰۱۸ این شرکت اعلام نمود که دو شرکت هواپیمای تابعه اش یعنی؛ شرکت هواپیمایی هلو و وانیلی را به عنوان یک شرکت واحد به نام هلو را در نظر دارد. این شرکت هواپیمایی در ۳ کلاس پروازی اکونومی کلاس، بیزینس کلاس و فرست کلاس اقدام به برگزاری پروازهای خود می نماید.

کد یاتا: NH

کد ایکائو: ANA

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی