امروز: پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

آدرس دفتر مرکزی: فیومیچینو، ایتالیا

تلفن: -

وبسایت: https://www.alitalia.com/en_en/offers/all-offers/new-airbus-teheran-farsi.html


 درباره هواپیمایی آلیتالیا

این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۹۹ در ایتالیا تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگ ترین هواپیمایی های کشور ایتالیا محسوب می گردد. دفتر مرکزی و اصلی شرکت آلیتالیا در شهر فیومیچینو رم قرار گرفته است. فرودگاه های اصلی این ایر لاین، دو فرودگاه لئونادو داوینچی در رم و فرودگاه اصلی میلان هستند. از جمله فرودگاه های دیگری که این شرکت هواپیمایی از آن ها به عنوان قطب های پروازی استفاده می کند، می توان به فرودگاه تورین کاسله و فرودگاه ونیز مارکو پولو اشاره کرد. در ایران آلیتالیا تنها به فرودگاه بین المللی امام خمینی پرواز دارد. دفتر مرکزی آلیتالیا در فیومیچینو، استان رم واقع شده است. همانطور که بالا تر هم اشاره کردیم، آلیتالیا از جمله ایر لاین هایی است که به تمامی قاره های جهان پرواز دارد و با بسیاری از ایر لاین های دیگر در سراسر جهان، توافق مقصد مشترک دارد. در حال حاضر این شرکت دارای ۱۰۳ فروند هواپیما در ناوگان پروازی خود است. این ایرلاین یکی از اعضای اتحادیه ی اسکای تیم (SkyTeam) است و یکی از مدرن‌ترین پروازهای اروپا را به سراسر جهان انجام می دهد.

بزرگ ترین سهامدار این شرکت ایرفرانس_ کی ال ام است. توجه داشته باشید که در ادامه ی فعالیت های شرکت آلیتالیا، این شرکت به علت بدهی و شرایط اقتصادی بدی که وجود داشت برشکست شد و منحل گردید. پس از مدتی دولت ایتالیا به کمک برخی سازمان های دیگر، اقدام به سرمایه گذاری در این شرکت هواپیمایی نموده و برای گسترش و حل کردن مشکلاتش، سهامش را به دیگر شرکت ها واگذار و یا ادغام نمود. اما تا به این جا این پایان مشکلات آلیتالیا نبود زیرا، در سال ۲۰۰۶ دولت ایتالیا اعلام کرد دیگر قادر به پشتیبانی از این شرکت نیست و همچنین اتحادیه اروپا هم وارد کردن سرمایه ی جدید را به این ایرلاین ممنوع کرد و در نهایت، این شرکت پس از مدتی اعلام ورشکستگی کرد. در سال ۲۰۰۸ جمعی از سرمایه داران ایتالیایی پیشنهاد دادند تا در قالب کنسرسیوم کمپانیا آئریا ایتالیانا(Compagnia Aerea Italiana)، با رقم ۱ میلیارد یورو این شرکت را بخرند و مجدد آن را زنده و سرپا کنند. بدین گونه بود که ازهمان سال مجددا فعالیت این فرودگاه از سر گرفته شد. طی توافق قراردادی در ژانویه ی سال ۲۰۱۴، سهامداران آلیتالیا، ۴۹ درصد سود این شرکت را به شرکت هواپیمایی الاتحاد واگذار کردند.

آلیتالیا به خاطر دوره‌های آموزشی‌ که برای متقاضیان کار برگزار می کند نیز شهرت زیادی دست پیدا کرده است. این دوره ها برای دسته بندی های آموزشی چون: پرواز، زمین و کارمندان نگهداری و تعمیر، دوره هایی برگزار می شود. اما این کلاس ها و دوره ها فقط مختص به کارمندان متقاضی کار در این شرکت نیست. آلیتالیا حتی برای مسافرانی که از پرواز می ترسند نیز دوره‌ هایی برای مقابله در برابر ترس از پرواز نیز در نظر گرفته است. این سمینار ها و کلاس های آموزشی برای افرادی که دارای اضطراب در سفرهای هوایی هستند، طراحی شده است. این افراد معمولا کسانی هستند که پرواز اولی هستند. از دیگر نکات برجسته ی آلیتالیا در ارائه ی خدماتش، این است که این ایرلاین بسیار وقت شناس است.

در زبان ایتالیایی، آلیتالیا به معنای بال های ایتالیا است.

کد یاتا: AZ

کد ایکائو: AZA


 کلاس های پروازی

کلاس پروازی اکونومی: در کلاس پروازی اقتصادی و یا همان اکونومی، مسافران بسته به اندازه ای که در هواپیما هستند، وعده ی غذایی کامل را بدون پرداخت هزینه دریافت می کنند. برخی از هواپیماهای آلیتالیا که مختص به پرواز اکونومی هستند، مانتیور جداگانه و امکان پخش برنامه های مختلف را برای مسافران دارند.

پرمیوم اکونومی: تنها فرق این کلاس پروازی با کلاس پروازی اکونومی این است که، صندلی های بسیار راحت تری نسبت به آن دارد.

کلاس پروازی بیزینسی برای مسافت کم: امکاناتی همچون گیت مخصوص فرودگاه، حمل مجاز بار بیشتر، منوی غذایی متنوع و دلخواه تر، صندلی های راحتی که به صورت تختخواب شو هم هستند را برای مسافرنی که کلاس پروازی بیزینسی برای مسافت های کم را انتخاب می کنند، به ارمغان می آورد.

کلاس پروازی بیزینسی برای مسافت زیاد: در مجموع این کلاس پروازی، بیشترین امکانات را نسبت به کلاس پروازی هایی که بالاتر اشاره کردیم، دارا است. صندلی های تختخواب شو، تخت، منوی وسیع غذایی و انتخابی ،مانیتورهای پخش برنامه و …، گوشه ای از امکانات این کلاس پروازی است.


 قوانین و مقررات

هر مسافر اجازه دارد با خود یک چمدان کوچک به وزن ۸ کیلوگرم و با ابعاد ۵۵ سانتی متر در ارتفاع، ۳۵ سانتی متر در عرض و ۲۵ سانتی متر در عمق داخل هواپیما ببرد. چمدانی که به قسمت بار تحویل داده می‌شود نیز بسته به مسیر و کلاس مسافرتی محدودیت‌های خاص خود را دارد. معمولاً مسافرین اجازه دارند یک یا دو چمدان ۲۳ تا ۳۲ کیلویی با خود همراه داشته باشند که به مسیر بستگی دارد. مجموع ابعاد چمدان نباید از ۱۵۸ سانتی متر تجاوز کند و هر چمدانی که بیش از این مقدار اندازه یا وزن داشته باشد مشمول اضافه بار خواهد شد.


 ناوگان

۲۲ فروند هواپیمایی ایرباس A319-100 (Air bus)

۴۴ فروند هواپیمای ایرباس A320-200

۱۴ فروند هواپیمای ایرباس A330-200

۱۲ فروند هواپیمای ایرباس A321-200

۱۱ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ER (Boeing)


 پذیرایی و خدمات

غذا خوردن در پروازهای آل ایتالیا مطمئناً لذت بخش خواهد بود. این ایرلاین چندین بار برنده عنوان بهترین آشپزی ایرلاین در «گلوبال ترَوِلر» (Global Traveler) شده است. مسافران اکونومی می‌توانند از اسنک و یک غذای سبک بسته به مدت پرواز استفاده کرده و در پروازهای طولانی هم نوشیدنی، چای و قهوه رایگان در دسترس خواهد بود. مسافرانی که از ایتالیا پرواز طولانی دارند می‌توانند از بین دو منوی مختلف غذا انتخاب کنند. یکی از این منوها یک غذای سه قسمتی ایتالیایی بوده و دیگری شامل صبحانه و اسنک می‌شود. مسافرانی با پرواز بیش از ۱۱ ساعت منوی سومی نیز در اختیار خواهند داشت که شامل نوشیدنی و اسنک مجزا خواهد بود. مسافران بیزنس کلاس نیز منویی لذیذ به همراه نوشیدنی‌های مخصوص دارند. منوها به صورت چرخشی هر ۳ ماه یک بار عوض می‌شوند، پس برای مسافرین پر رفت و آمد جای نگرانی وجود ندارد.

فاصله بین صندلی‌ها در ایرلاین آل ایتالیا بسیار قابل قبول بوده و در پروازهای اکونومی بین ۷۶ تا ۸۹ سانتی متر متغیر است. این میزان در صندلی‌های بیزنس کلاس بسته به هواپیما متفاوت خواهد بود. در هواپیماهای «واید بادی» (Widebody) مسافران بین ۱۱۰/۵ تا ۱۵۰ سانتی متر فضای پا دارند و در هواپیماهای «نرو بادی» (Narrowbody) این میزان به همان اندازه صندلی‌های اکونومی است. البته این صندلی‌ها هم قابلیت تنظیم شیب دارند.

از سیستم چک این آلیتالیا حتما استفاده کنید چون این شرکت از معدود شرکت هایی است که از این مزیت را حتی در برخی از پرواز هایش برای مسافران در دسترس قرار داده است. فقط به خاطر داشته باشید که سیستم چک این آلیتالیا برای کودکان زیر ۱۱ سال و افراد سالمندی که کمک های ویژه احتیاج دارند، وجود ندارد. چک این های آل ایتالیا معمولا یک روز قبل از زمان سفر فعال هستند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی