امروز: پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

آدرس دفتر مرکزی: آنتالیا، ترکیه

تلفن: - 

وبسایت: www.sunexpress.com 


 درباره هواپیمایی سان اکسپرس ایرلاین

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس (SunExpress) با کد یاتا XQ و کد ایکائو SXS در سال ۱۹۸۹ و در نتیجه همکاری های دوجانبه لوفت هانزا و ترکیش ایرلاینز راه اندازی شد. در ابتدا این ایرلاین با یک پرواز (فراکفورت-آنتالیا) فعالیت می کرد، اما به تدریج شبکه پروازی خود را گسترش داد و اکنون به سرتاسر دنیا پرواز مستقیم دارد. دفتر اصلی این ایرلاین در شهر آنتالیا ترکیه قرار دارد و فرودگاه آنتالیا و فرودگاه عدنان مندرس ازمیر قطب های اصلی این هواپیمایی هستند. در حال حاضر سان اکسپرس به بیش از ۵۲ مقصد در اروپا، اسیا و آفریقای شمالی پرواز مستقیم انجام می دهد. طبق آمار در سال گذشته سان اکسپرس بیش از ۷ میلیون مسافر را به مقاصد داخلی و بین المللی جابجا کرده است. هواپیمایی سان اکسپرس موفق به دریافت گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت)، ایزو ۱۰۰۲ (مدیریت شکایات و رضایتمندی مشتری) و ایزو ۱۴۰۰۱ (مدیریت محیطی) شده است. دفتر مرکزی این ایرلاین در شهر آنتالیا قرار دارد.


مسیرهای پروازی

در حال حاضر هواپیمایی سان اکسپرس به بیش از ۵۰ فرودگاه در قاره های آسیا، اروپا و آفریقا پرواز مستقیم دارد. از مقاصد مهم سان اکسپرس می توان به مقاصد زیر اشاره کرد:

وین، بروکسل، دانمارک، کوپنهاگ، مصر، لیون فرانسه، برلین، هامبورگ، فرانکفورت، یونان، مراکش، آمستردام، رومانی، سنت پطرزبورگ، زوریخ سوئیس، سامسون، وان، ازمیر، آنتالیا، آنکارا و …

مسیرهای پروازی پرطرفدار و پرتردد سان اکسپرس نیز عبارتند از:

آدان- دالامان
آلانیا-غازی پاشا
چانیا
دورتموند-دیاربکر
آگادیر-آلانیا-غازی پاشا
ارزروم


 ناوگان 

سان اکسپرس از ابتدای تاسیس همواره کیفیت خدمات را سرلوحه کار خویش قرار داده است. شرکت هوایی سان اکسپرس با ۷۰ فروند هواپیما و مجموع ۱۳۹۵۰ صندلی، یکی از مدرن ترین ناوگان های هوایی را در قاره اروپا دارد. در حال حاضر سان اکسپرس از هواپیماهای بوئینگ و ایرباس در سفرهای هوایی خود استفاده می کند:

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰
تعداد: ۶۴ فروند

سرعت: ۸۲۸ کیلومتر/ساعت

ظرفیت: ۱۸۹ نفر

 

ایرباس ای ۳۳۰
تعداد: ۶ فروند

سرعت: ۸۲۸ کیلومتر/ساعت

ظرفیت: ۳۱۰ نفر


پذیرایی و خدمات

سرویس کیترینگ سان کافه مسئولیت پذیرایی از مسافران را در طول پروازهای سان اکسپرس بر عهده دارد. در این سرویس انواع ساندویچ، نوشیدنی گرم و سرد و وعده های غذایی کامل به مسافران ارائه می شود. سرویس کیترینگ سان اکسپرس بر اساس نوع کلاس پروازی به گروه های زیر تقسیم می شود:

سان اکو: در این سرویس مسافران می توانند پکیج پذیرایی ساده را دریافت کنند، یا آنکه از قبل نوع غذای خود را از منوی پرواز انتخاب کنند.
سان کلاسیک: در این سرویس با ساندویچ های خوشمزه و متنوع، شکلات بار و نوشیدنی از مسافران پذیرایی می شود.
سان پریمیوم: در این سرویس مسافران از انتخاب های بیشتر و ویژه ای برخوردار خواهند بود. شما این امکان را دارید که قبل از پرواز غذای خود را انتخاب کنید، طیف متنوع غذاهای سان اکسپرس شامل غذاهای رژیمی، گیاهی، مخصوص افراد مبتلا به دیابت و بدون کلسترول و بدون گلوتن نیز می شود.

خدمات: سرویس چک-این آنلاین

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس برای ارائه خدمات و تسهیلات بیشتر به مسافران خود سرویس چک-این آنلاین را راه اندازی کرده است. در این صورت، می توانید از قبل از پرواز چک-این کنید و دیگر لازم نیست در صف طولانی چک-این وقتتان را هدر بدهید. در پروازهای بین المللی از ۲۴ ساعت تا ۱ ساعت (در پرواز داخلی ۴۵ دقیقه) قبل از زمان پرواز می توانید به صورت آنلاین چک-این کنید. امکان چک-این آنلاین در فرودگاه های زیر فراهم شده است:

تمام فرودگاه های ترکیه
برخی از فرودگاه های آلمان (هامبورگ، هانوفر، مونیخ، نورمبرگ و …)
آمستردام
وین
در صورتی که بلیط هواپیمای خود را مستقیما از طریق سان اکسپرس خریداری کرده باشید می توانید با نام کاربری یا شماره بلیط وارد سیستم شوید و آنلاین چک-این کنید. اگر بلیط هواپیمای سان اکسپرس خود را از طریق آژانس های هواپیمایی خریداری کرده اید شماره پرواز خود را دم دست داشته باشید و در فرودگاه هایی که ذکر کردیم به صورت آنلاین مرحله چک-این را انجام دهید.


 قوانین و مقررات

در تمام پروازها به مسافران توصیه می شود روی چمدان های خود نام و تلفن تماسشان را نصب کنند. در اینصورت اگر اتفاقی برای چمدانتان بیفتد سریعتر می توانید مشکل را حل کنید. شرکت سان اکسپرس نیز مثل سایر ایرلاین های بین المللی قوانی خاصی برای میزان بار مجاز دارد. این میزان بر اساس نوع کلاس پروازی و مسیر پرواز می تواند متغیر باشد. از آنجا که این ایرلاین با مشارکت لوفت هانزا تاسیس شده تسهیلات خاصی در مسیرهایی که از/به فرانکفورت صورت می گیرد ارائه می کند. هنگام رزرو بلیط هواپیما و انتخاب مقصد می توانید میزان بار مجاز را مشاهده کنید، اما به طور معمول این میزان از ۱۵ کیلوگرم تا ۴۰ کیلوگرم در پروازهای داخلی و خارجی متغیر است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی