امروز: شنبه 12 فروردین 1402 | Saturday 1 April 2023

آدرس: -

تلفن: -

وبسایت: www.umair.com.ua 


 درباره هواپیمایی یو ام اینترپرایز

این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۹۸ در شهر کیف کشور اوکراین تاسیس شد. ایرلاین یو ام ایر بعد از گذشت ۲ سال از تاسیسش بالاخره اولین پرواز خود را در سال ۲۰۰۰ انجام داد. با گذشت روز ها و سال ها از تاسیس یو ام ایر، این شرکت در سال ۲۰۰۳ دارای ۵۰۰ کارمند در بخش های مختلف بود و طی این مدت توانسته به بود آمار جابه جایی ۲۱۰ هزار مسافر در سال برسد. در ابتدای فعالیت های یو ام ایر، این شرکت به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین شرکت‌های هوایی اوکراین شناخته شده بود و از نظر ترافیک مسافری در جایگاه سوم صنعت هوانوردی این کشور قرار گرفته بود.

این شرکت هواپیمایی اوکراینی در حال حاضر دارای بیش از ۶۰۰ پرسنل در بخش های مختلف اعم از اداری و پروازی است. یو ام ایر دارای ناوگان هوایی زیادی نیست و با داشتن چندین ناوگان به بیش از ۲۰ مقصد مختلف برنامه ی پروازمنظم دارد. یکی از هواپیماهایی که در اختیار ناوگان هوایی این شرکت در حال حاضر قرار دارد، یک فروند هواپیمای ایرباس A320 است. 

از سال ۲۰۰۶، این شرکت هواپیمایی به دنبال بحران اقتصادی مجبور به کاهش تعداد پروازهای خود به بسیاری از نقاط شد. در پی پیشامدهای دیگر و بدبیاری های اقتصادی که البته گریبان گیر همه ی پایه های اقتصادی جامعه ی جهانی در آن زمان بود و همچنین دیگر مشکلات پیشامدی، در سال ۲۰۰۷ اداره ی هوایی کشور اکراین به علت نگرانی‌های امنیتی حاضر به تمدید مجوز پروازهای مرتبط به این ایرلاین نشد.

در سپتامبر سال ۲۰۰۷ هم علاوه بر اداره ی هوایی اوکراین، کمیسیون اتحادیه ی اروپا نیز به دلیل نا امن بودن هواپیماهای یو ام ایر اجازه ی پرواز های این شرکت در منطقه ی اروپا را لغو کرد و این بدان معنی بود که این ایرلاین حق پرواز در آسمان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا را ندارد. بدین ترتیب بود که برای دو بار در ۱ سال، فعالیت‌های یو ام ایر از طرف مجامع مختلف اروپایی چه داخلی و چه خارجی غیرقانونی خوانده شد. البته فعالیت های این ایرلاین متوقف نشد و سعی کردند تا شرایط ایده آل برای پرواز را مهیا سازد. در پی همین فعالیت های اصلاحی شرکت، در نوامبر سال ۲۰۰۹ پس از گذشت ۲ سال از ممنوعیت پرواز این شرکت در کشورهای اتحادیه ی اروپا، بالاخره کمیسیون اتحادیه ی اروپا اجازه داد تا این شرکت فعالیت‌های خود را در ین حوزه تنها با استفاده از یک هواپیمای جدید مک دانل داگلاس از سر بگیرد.

در حال حاضر این ایرلاین بیشتر خدماتش را به کشورهای مستقل مشترک المنافع با اوکراین و کشورهای خاورمیانه ارائه می کند. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی یو ام ایرلاین در حال حاضر در شهر کیف و قطب اصلی آن نیز در فرودگاه بین‌المللی بوریسپل قرار گرفته است. در حال حاضر اکثر پروازهای این ایر لاین به کشورهایی نظیر ایران، لبنان، عراق و اردن انجام می گیرد و در حدود ۶۲ هزار نفر مسافر در این مسیرها جابجا می ‌شوند. البته در این سال های اخیر به دلیل افزایش تقاضا برای سفر با پروازهای این ایرلاین اوکراینی، مدیران ارشد یوام ایر درصدد این هستند تا مجددا بتوانند دامنه ی فعالیت‌های ایرلاین خود را افزایش دهند.

کد یاتا: UF

کد ایکائو: UKM


ناوگان و مقصدهای پروازی

 در حال حاضر این شرکت هواپیمایی دارای ۲ فروند هواپیمای MD-82 و MD-83 است که هر کدام دارای ظرفیت جا به جایی ۱۷۲ مسافر است. مقصد های پروازی این ایرلاین به فرودگاه امام خمینی ایران، فرودگاه بین المللی آتن در یونان، فرودگاه بین المللی بغداد در عراق، فرودگاه بین المللی ملکه علیا امان در اردن، فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت در لبنان، فرودگاه بین المللی باسل الاسد لاذقه در سوریه و فرودگاه بین المللی بوریسپل کیف، فرودگاه کیف ژولیانی و فرودگاه بین المللی خارکوف در اوکراین است.


 کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی یو ام ایر

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی یو ام ایر دارای دو کلاس اقتصادی یا همان اکونومی کلاس و تجاری یا به عبارتی همان بیزینس کلاس هستند.

خدمات برای مسافرانی که با بیزینس کلاس مسافرت می کنند عبارت است از این که: در گیت های مجزا در فرودگاه پذیرش می‌شوند، صندلی‌های بخش بیزینس کلاس در بخش جلوی کابین هواپیما قرار گرفته اند، در طول پرواز مسافران این بخش می‌توانند غذاها و نوشیدنی‌های گرم یا سرد مورد علاقه خودشان را از منوی پذیرایی سفارش دهند، حوله‌های گرم و دستمال های بهداشتی مرطوب در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

خدمات برای مسافرانی که با اکونومی کلاس مسافرت می کنند نیزعبارت است از این که: سرگرمی های مختلفی در این پرواز برای مسافران اکونومی کلاس وجود دارد از جمله این که به مجلات مختلف روز دنیا دسترسی دارند، استاندارد های بین المللی کاملا برای مسافران این کلاس رعایت شده است، غذاهای بسییار با کیفیتی در اختیار مسافرین قرار می گیرد.


قوانین و مقررات

حداکثر بار مجاز مسافران در پروازهای یو ام ایر، ۳۲ کیلوگرم است.
اگر مقدار بارتان بیشتر از حد مجاز یعنی ۳۲ کیلوگرم شد، باید به پروازهای کارگو این شرکت تحویل دهید.
مسافران بیزینس کلاس ۱۰ کیلوگرم و مسافران اکونومی کلاس ۵ کیلوگرم می توانند به عنوان بار مجاز داخل کابین با خود حمل کنند.
حمل وسایلی مانند روزنامه ها ومجلات، دوربین عکاسی، لپ‌تاپ، غذا و وسایل کودک همانند کالسکه و یا صندلی چرخدار برای بیماران در داخل کابین های پروازی این شرکت آزاد و مجاز است.


حوادث

در تاریخ ۲۶ می سال ۲۰۰۳ میلادی یک فروند هواپیمای یوام ایر که در حال جابجایی سربازان اسپانیایی تبار بود در نزدیکی شهر ماچکا کشور ترکیه در همین کشور دچار سانحه شد و سقوط کرد. همه ی ۷۵ مسافر هواپیما به همراه خدمه ی پرواز کشته شدند. اما این پایان بدبیاری های این ایرلاین در این حادثه نبود بلکه در هنگام تحویل اجساد قربانیان حادثه ی سقوط به خانواده هایشان به دلیل عجله کردن در تحویل پیکر قربانیان، اجساد اشتباه تحویل داده شدند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی