امروز: پنجشنبه 11 خرداد 1402 | Thursday 1 June 2023

آدرس: -

تلفن: -

وبسایت: www.anadolujet.com 


 درباره هواپیمایی آنادولوجت

هواپیمایی آنادولوجت زیرمجموعه شرکت هواپیمایی معتبر و بین المللی ترکیش ایرلاینز است و پروازهای ارزان قیمتی را به مسافران ارائه می کند. آنادولوجت اساسا با این هدف راه اندازی شد که هرکس با هر بودجه و توان مالی بتواند با هواپیما پرواز کند! همان طور که می دانیم ترکیش ایرلاینز یکی از بهترین ایرلاین های دنیا به شمار می رود و در چند سال اخیر همواره در صدر لیست بهترین ایرلاین ها قرار داشته است. امنیت پرواز، کیفیت خدمات و سرویس های ارائه شده در طول پرواز باعث شده که بسیاری افراد هنگام سفر بلیت ترکیش ایرلاینز را خریداری کنند. اما مسلما تمام افراد توان مالی خرید بلیت هواپیمای ترکیش را ندارند. بنابراین ترکیش ایرلاینز با هدف ارائه خدمات برای عموم مردم تصمیم به راه اندازی ایرلاینی ارزان قیمت به نام آنادولوجت کرد. این ایرلاین تحت نظارت و سرپرستی ترکیش ایرلاینز فعالیت می کند و با قیمتی به مراتب کمتر پروازهایی با کیفیت را به مسافران ارائه می کند.

آنادولوجت کارش را با ۵ فروند هواپیما آغاز کرد. اما به مرور و با توجه به استقبال گسترده از این پروازها، ناوگان ها هوایی خود را به ۳۷ فروند افزایش داد. در حال حاضر آنادولوجت ۳۷ فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود دارد و در ۶۹ مسیر پروازی و ۴۱ فرودگاه به ارائه پروازهایی ارزان قیمت و با کیفیت می پردازد. هدف ترکیش ایرلاینز از راه اندازی این ایرلاین این بود که هیچ کس از پرواز و سفر هوایی محروم نماند. آنادولوجت از زمانی که کارش را آغاز کرده است ۷۳ میلیون مسافر را با پروازهایی امن و باکیفیت جابجا کرده است.

آنادولوجت امکان سفر هوایی را برای همه فراهم کرده است. مسافران می توانند با پرداخت هزینه ای کم، بلیت آنادولوجت را تهیه کنند و از امکانات و خدمات فوق العاده این ایرلاین بهره مند شوند. خدمات کیترینگ و غذای رایگان، سرویس حمل بار رایگان، سالن های استراحت اختصاصی در فرودگاه ها، تسهیلات و خدمات ویژه کرایه اتومبیل از جمله خدماتی است که به مسافران ارائه می شود. هدف این است که بهترین کیفیت را بدون قربانی کردن کمیت در اختیار مسافران قرار داده شود.

آنادولوجت هواپیمایی ارزان قیمت ترکی و زیرمجموعه رسمی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز است و عمدتا پروازهای داخلی را به نیابت از ترکیش ایرلاینز انجام می دهد. دفتر مرکزی این ایرلاین در آنکارا قرار دارد. آنادولوجت در ۲۳ آوریل ۲۰۰۸ به عنوان زیرمجموعه هواپیمایی ترکیش راه اندازی شد. با تاسیس آنادولوجت ارتباط بهتر و بیشتری بین بخش آسیایی ترکیه یا آناتولی با آنکارا برقرار شد. مسافران می توانستند به جای صرف ساعت ها سفر زمینی با قطار و اتومبیل با هواپیما و در مدت زمانی کوتاه خود را به آنکارا و نواحی دیگر ترکیه برسانند.

در ۴ سپتامبر ۲۰۰۸ آنادولوجت پروازهای بین المللی خود به قبرس شمالی را راه اندازی کرد. این ایرلاین فعالیت خود را با ۵ فروند هواپیما آغاز کرد، در سال اول ۸ فروند دیگر به ناوگان هوایی اضافه شد و در اواسط سال ۲۰۱۰ ناوگان هوایی این ایرلاین به ۳۷ هواپیما افزایش پیدا کرد.


 ناوگان 
در حال حاضر آنادولوجت ناوگان هوایی خود را به ۳۷ فروند افزایش داده است. پیش از این، آنادولوجت از هواپیماهای ایرباس ای ۳۲۰، ATR72، بوئینگ ۷۳۷-۷۰۰ و امبرر ERJ-190 استفاده می کرد. اما تمام این هواپیماها را با بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ جایگزین کرده است. به این ترتیب آنادولوجت دارای ۳۷ فروند بوئینگ ۷۳۷ است که هر هواپیما ظرفیت جابجایی ۱۸۹ مسافر را در هر پرواز دارد.


مسیرهای پروازی 
همان طور که گفتیم آنادولوجت در سال های گذشته شبکه پروازی خود را گسترش داده و در ۶۹ مسیر به جابجایی مسافران می پردازد. برخی از مقاصد پروازی این ایرلاین عبارتند از:

فرودگاه آدانا | Adana Airport
فرودگاه اسن بوگا آنکارا | Ankara Esenboğa Airport
فرودگاه آنتالیا | Antalya Airport
فرودگاه ارزوم | Erzurum Airport
فرودگاه سابیحا گوکچن استانبول | İstanbul Sabiha Gökçen Airport
فرودگاه عدنان مندرس ازمیر| İzmir Adnan Menderes Airport
فرودگاه چهارشنبه سامسون | Samsun-Çarşamba Airport


 قوانین و مقررات

آنادولوجت قوانین مشخصی را برای وزن مجاز بار تعیین کرده است. هر مسافر در پروازهای این ایرلاین تا میزان مشخصی بار و چمدان می تواند با خود حمل کند.

در پروازهایی که در داخل کشور ترکیه انجام می شود هر مسافر اجازه دارد تا ۱۵ کیلوگرم بار و چمدان به صورت رایگان با خود حمل کند. به ازای هر کودک و نوزاد که با این ایرلاین سفر می کند نیز میزان بار مجاز ۱۰ کیلوگرم است.
در پروازهای خارج از ترکیه که به مقصد قبرس انجام می شود هر مسافر اجازه حمل ۲۰ کیلوگرم بار را خواهد داشت. همچنین وزن مجاز بار برای هر کودک و نوزاد ۱۰ کیلوگرم خواهد بود.
مسافران علاوه بر باری که به قسمت پذیرش بار تحویل می دهند می توانند تا میزان مشخصی بار با خود به داخل کابین هواپیما ببرند. وزن مجاز بار همراه مسافر ۸ کیلوگرم در کلیه پروازها تعیین شده است. ابعاد این بار می بایس کمتر از ۵۵*۴۰*۲۳ سانتی متر باشد.

قوانین اضافه بار
در مورد وزن مجاز بار در پروازهای آنادولوجت در بالا صحبت کردیم. در صورتی که وزن بارتان بیشتر از حد مجاز باشد مشمول جریمه اضافه بار خواهید شد. جریمه اضافه بار پروازهای داخلی به ازای هر کیلوگرم ۸ لیر ترکیه و در پروازهای خارجی به ازای هر کیلوگرم ۱۰ لیر خواهد بود.

کالاهای غیرمجاز
آنادولوجت به منظور تضمین امنیت و کیفیت سفر و حفظ جان و مال مسافران قوانین سختگیرانه ای برای کالاهای مجاز و غیرمجاز دارد. در زیر برخی از اقلام غیرمجاز در پرواز این ایرلاین را مشاهده می کنید:
-اسلحه و وسایل آتش بازی
-اشیاء تیز و برنده مثل چاقو، شیشه، تیغ، قیچی و ..
-اشیاء غیرتیزی که می توانند خطرناک باشند مثل چوب گلف، هاکی، بیلیارد، قلاب ماهیگیری و …
-محصولات قابل اشتعال مثل باروت، اسپری در حجم زیاد، تینر، استون، گاز بوتان، گازوئیل و …
-مواد شیمیایی سمی و خطرناک مثل باتری های لیتیومی، مایعات اسیدی مثل سرکه و آبلیمو، انواع سم، حشره کش و …

محدودیت های حمل بار
-مایعات مثل آب، شرب و نوشیدنی
-محصولات تیوبی مثل خمیردندان، خمیر ریش و …
-مواد غذایی چسبناک و ژله ای مثل مربا، ماست، عسل، رب گوجه و ..
-مایع لنز چشم، شامپو، اسپری، دئودورانت و سایر محصولات مشابه
موارد بالا تنها در صورتی اجازه ورود به داخل کابین هواپیما را دارند که حجمشان کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشد و در بسته بندی مناسب و صحیح قرار داشته باشند. محصولاتی که از فروشگاه های بدون مالیات یا دیوتی فری (duty-free) خریداری می شوند مشمول قوانین بار نمی شوند. اما دقت داشته باشید که به هیچ وجه نباید بسته بندی این محصولات را باز کنید. در صورت باز شدن این محصولات نیز مشمول قوانین و محدودیت های حمل بار می شوند.


پذیرایی و خدمات

شرکت هواپیمایی آنادولوجت نیز به عنوان زیرمجموعه ترکیش ایرلاین تمام توان خود را به کار می گیرد تا بهترین کیفیت و خوشمزه ترین غذاها را با هزینه ای مقرون به صرفه به مسافران عرضه کند. در پروازهای اکونومی آنادولوجت می توانید به صورت رایگان از غذا و سرویس کیترینگ هواپیما استفاده کنید.

خدمات و امکانات آنادولوجت
این ایرلاین با هدف دسترسی همه افراد با هر توان مالی به سفر هوایی تاسیس شد. در حال حاضر آنادولوجت با ارائه غذای رایگان، خدمات بار و چمدان رایگان، سالن های استراحت خصوصی، تسهیلات کرایه اتومبیل و رزرو هتل نهایت تلاش خود را می کند تا بهترین کیفیت سفر را با هزینه ای مقرون به صرفه به مسافران خود عرضه کند.

 امکان چک-این آنلاین

آنادولوجت در راستای خدمت رسانی بهتر به مسافران امکان انجام چک-این آنلاین را فراهم کرده است. تمام مسافرانی که بلیط هواپیمای آنادولوجت را رزرو می کنند می توانند با مراجعه به سایت ایرلاین و نصب اپلیکیشن مربوطه به صورت آنلاین این کار را انجام دهند. سرویس چک-این آنلاین ۲۴ ساعت قبل از زمان پرواز شروع می شود و تا ۶۰ دقیقه قبل از پرواز ادامه دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره نویسنده

در این قسمت مختصری از نویسنده نوشته میشود

نویسنده سمیه تعداد مطالب 216 نمایش مطالب نویسنده

لیست خطوط هوایی